Nie należy używać innych preparatów do wybielania.
Po zabiegu nie należy jeść i pić przez godzinę po zabiegu.
Przez tydzień po zabiegu należy stosować tzw. białą dietę- należy unikać produktów spożywczych silnie barwiących np. kawa, herbata, czerwone wino, cola, ciemne soki owocowe, ciemne warzywa i owoce (spożywanie ich może osłabić efekt wybielania). Zakazane jest również spożywanie mocno kwaśnych potraw i napojów (np. owoce cytrusowe) oraz leków przeciwko nadkwasocie żołądka.
Należy ograniczyć palenie papierosów przez pierwszy tydzień po zabiegu.
W czasie trwania procedury wybielania i dwa tygodnie po jego zakończeniu nie wolno stosować preparatów zawierających żelazo (np. suplementy diety). Żelazo może przeniknąć do odsłoniętych wybielaniem szczelin w szkliwie, co grozi to trwałym przebarwieniem zębów.
Nie należy pić i spożywać pokarmów z założonymi szynami.
Zabieg wybielania jest przeciwwskazany kobietom ciężarnym oraz karmiącym, ponieważ nie przeprowadzono badań co do ewentualnych działań ubocznych nadtlenku karbamidu na tej grupie pacjentów.
Tydzień przed i po zabiegu zalecane jest stosowanie specjalnych past z dużą zawartością fluoru lub do zębów nadwrażliwych, które zmniejszają nadwrażliwość zębów oraz poprawiają gospodarkę wapniową w tkankach zęba.
Po zakończeniu zabiegu zęby będą zauważalnie bielsze. Kolor ostatecznie ustali się w ciągu dwóch tygodni od zakończenia zabiegu. Ewentualna wymiana wypełnienia w zębie powinna odbyć po tym okresie.
Czas utrzymania efektu wybielania zależy do diety i indywidualnej budowy tkanek zęba pacjenta. Jeśli po jakimś czasie zęby lekko ściemnieją, zabieg można ponownie powtórzyć po 6-12 miesiącach. Nie ma konieczności wtedy powtarzania całego zabiegu jeszcze raz, wystarczy założyć szyny z preparatem na 3-4 dni.
W przypadku wszelkich wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem dentystą.